Surpriză pe Nou Camp! Barcelona n-a putut învinge pe Slavia Praga

Nicolae Stanciu a avut două ocazii de gol în meciul cu Barcelona. Foto: bta.bg

Echipa lui Nicolae Stanciu, Slavia Praga, a reușit surpriza serii în Liga Campionilor. Cehii au plecat neînvinși de pe Nou Camp, după ce au fost egalii Barcelonei. A fost 0-0 la finalul meciului, iar Stanciu a ratat ocazii importante pentru oaspeți, scrie digisport.ro.

Fotbalistul român a fost aproape de gol de două ori în prima repriză, dar de fiecare dată șuturile sale au fost imprecise. Imediat după pauză, Stanciu a primit cartonașul galben după ce l-a faultat pe Lionel Messi iar în min. 63 a fost schimbat cu Hušbauer.

Până la finalul meciului, Barcelona a căutat degeaba drumul spre gol. Messi a nimerit doar bara, iar cand a marcat Vidal s-a dictat ofsaid.

În urma acestui meci, Barcelona a acumulat 8 puncte și e lider în grupa F. În schimb, Slavia Praga e pe ultimul loc cu doar două puncte.