Real Madrid a trăit umilința supremă în Cupa Spaniei! Alcoyano a eliminat-o

Real Madrid a suferit o umilință fără margini în 16-imile Cupei Spaniei, scrie digisport.ro. ,,Galacticii” au pierdut cu scorul de 1-2 pe terenul echipei din liga a treia, Alcoyano, și au fost eliminați din competiție.

Mai mult decât atât, formația care a furnizat uriașa surpriză a dat lovitura în prelungirile partidei când era în zece, un fotbalist fiind eliminat anterior. Golurile meciului au fost marcate de Solbes (min.80), Casanova (min. 115) respectiv Militao (min. 45). Ramon Lopez a fost a primit cartonașul roșu în minutul 110.

O altă echipă din Madrid, Atletico, a reușit și ea o astfel de contraperformanță. Echipa lui Diego Simeone a fost eliminată din Copa del Rey de Cultural Leonesa, formație tot din liga a treia spaniolă.