19 aprilie 2024

GS NEWS

Ziar independent al românilor de pretutindeni!

Pițurcă anunță schimbări la Craiova după eșecul cu FCSB

FCSB a învins cu 2-0 pe Universitatea Craiova în ultimul meci al anului din Liga 1. Dennis Man și Florinel Coman au marcat golurile partidei în finalul primei reprize. Mai mult decât atât, FCSB a avut șansa să marcheze și golul al treilea în minutele de prelungire ale primei părți, dar Florin Tănase a ratat un penalty.

La finalul partidei, antrenorul Universității Craiova, Victor Pițurcă, a anunțat că va discuta  cu patronul echipei, Mihai Rotaru, pentru a stabili stategia în această iarnă. ,,Voi avea o discuție cu patronul despre schimbările care trebuie făcute.  Vom vedea ce măsuri vom lua, dacă putem lua, și ne vom hotărî. Ar fi culmea să mergem în direcții opuse. Nu s-a întâmplat absolut nimic între noi. Dacă vom lua o decizie, o vom lua împreună”, a spus Victor Pițurcă la TV Telekom Sport.

În urma acestui rezultat, FCSB va termina anul pe locul 3 în Liga 1, cu 39 de puncte. În schimb, Universitatea Craiova ocupă locul 4 în clasament, cu 37 de puncte.