Bianca Andreescu, a 16-a victorie consecutivă! Vezi cu cine va juca în sferturi la Beijing

Bianca Andreescu a învins-o pe americanca Jennifer Brady și s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Beijing. Foto: gsp.ro

Bianca Andreescu este de neoprit! Ea traversează o formă extraordinară și a obținut astăzi a 16-a victorie consecutivă, scrie gsp.ro. Bianca a învins-o categoric pe americanca Jennifer Brady în optimile turneului de la Beijing.

Andreescu nu a avut deloc emoții în acest meci, pe care l-a câștigat după o oră și nouă minute de joc, scor 6-1, 6-3. În sferturile de finală ale turneului Premier Mandatory de la Beijing, Bianca va juca împotriva lui Naomi Osaka (nr. 4 WTA).

În acest an, Bianca Andreescu are un parcurs absolut incredibil. Ea a reușit 47 de victorii și a pierdut doar 4 meciuri.