Barcelona și Real Madrid, eliminate din Cupa Spaniei

Surprize de proporții în meciurile din sferturile Cupei Spaniei. Cele două mari rivale, Barcelona și Real Madrid, au fost eliminate și este pentru prima dată în ultimii 10 ani când cele două echipe nu reușesc calificarea în semifinalele competiției, scrie digisport.ro

Real Madrid a pierdut în fața lui Real Sociedad după un  meci spectaculos, scor 3-4. În schimb, Barcelona a fost învinsă de Athletic Bilbao, scor 0-1. Singurul gol a fost marcat de Inaki  în al doilea minut al prelungirilor spre bucuria fanilor lui Bilbao. Eliminarea echipei catalane vine după ce Barcelona a jucat finala Cupei Spaniei în ultimele șase sezoane, o serie fără precedent în Spania.

Granada, revelaţia Mirandes, Real Sociedad şi Athletic Bilbao sunt echipele calificate în semifinalele Cupei Spaniei.