Alexandru Mitriță a cucerit America! El a reușit un nou gol de senzație

Alexandru Mitriță a executat superb o lovitură liberă și a deschis scorul în partida New York City-Toronto. Foto: digisport.ro

Alexandru Mitriță face furori în fotbalul din America! Olteanul se dovedește a fi un transfer excelent pentru New York City, mai ales după ultimul său gol spectaculos reușit în campionatul din SUA. În meciul New York City-Toronto, Mitriță a deschis scorul în minutul 6, atunci când a executat superb o lovitură liberă de la marginea careului, scrie digisport.ro. În minutul 40, Toronto a egalat din penalty și meciul s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Alexandru Mitriță a rămas pe teren până la finalul partidei. Echipa sa, New York City, se află pe primul loc în Conferinţa de Est, cu 54 de puncte după 29 de etape.

În prezent, cota lui Alexandru Mitriță este de 6 milioane de euro. El a fost transferat în luna februarie de la Universitatea Craiova la New York City, în schimbul a 8 milioane de euro.